Zbrane


The Colt:

Colt bol spolu s trinástimi originálnymi nábojmi vyrobený pre lovca v roku 1835 Samuelom Coltom. Legenda vraví, že táto zbraň je schopná zabiť čokoľvek, vrátane nadprirodzených bytostí, ktoré sú imúnne voči ostatným zbraniam. Taktiež slúži ako kľúč na otvorenie Diablovej brány. Šesť nábojov bolo použitých predtým, ako skončila v rukách lovca Daniela Elkinsa. Zatiaľ čo bratia vyšetrujú jeho záhadnú smrť, stretnú sa so skupinou upírov, ktorá tento Colt od Elkinsa vzala. Upíri Colt vymenili s Johnom Winchesterom za rukojemníka, ale nakoniec ho aj tak dal Azazelovi v dieli 2x01 – In My Time Of Dying, aby zachránil Deanov život po takmer smrteľnej havárii. Na konci druhej série je posledný náboj použitý na zabitie Azazela a zbraň sa zdá byť zbytočná. Bobby sa snaží zbraň opraviť, bohužiaľ, bezúspešne. Objavuje sa však Ruby, ktorá mu pomáha v oprave zbrani a vo výrobe nových nábojov. Sam v dieli 3x05 - Bedtime Stories s opraveným Coltom zabije démonku z križovatky. V závere ju ukradne Bela a odovzdá ju Lilith pri pokuse o záchranu svojho života. V piatej sérií Castiel prezradí Deanovi, že démoni Colt nezničili a Crowley im ho dá, aby zabili Lucifera. Dean ho zastrelí a najskôr padne ako mŕtvy, ale zase vstane, rana na čele sa mu zacelí a Deanovi Colt vypadne, keď ho Lucifer odhodí. Samovi potom vysvetlí, že je jednou z piatich bytostí, ktoré Colt nemôže zabiť.
Na Colte sa nachádza latinský nápis – non timebo mala – v preklade "Nebojím sa žiadneho zla".História:
Ide o Colt Patterson, prvý revolver, ktorý Sam Colt vyrobil a začal produkovať cca v rokoch 1836 – 1847. Náboje v Colte boli z čistého kovu – čo je však zaujímavé, pretože prvé zaznamenané kovové náboje neboli zavedené do roku 1852, dve desaťročia po tom, ako bol Colt vyrobený a Smith & Wesson si patent držali pre svoj .22-kalibrový náboj z roku 1856. Kovové náboje neboli veľmi časté až po Americkú občiansku vojnu v 60-tych rokoch 19. storočia. Colt v seriáli bol prepracovaný z originálneho výzoru – tieto úpravy však neboli možné najbližších 20 – 30 rokov po tom, ako bola zbraň vyrobená. Podľa toho môžeme povedať, že Johnov príbeh o Samovi Coltovi a jeho magických nábojov v rovnakom čase, ako bola vyrobená zbraň, je skôr legendou ako skutočnosťou. Mohlo by to znamenať, že tieto špeciálne náboje neboli vyrobené skôr ako v časoch Občianskej vojny. Do dneška známa história označuje túto zbraň ako pozostatok prvého modelu Coltovho revolveru, ktorý vytvoril. Ak bol v seriáli skutočne originál Pattersonovho Coltu, John Winchester s ním zaobchádzal neskutočne hlúpo, pretože tá prekliata vec v tomto starodávnom tvare by mala nevyčísliteľnú hodnotu.Epizódy, v ktorých sa objavil:
1x20 Dead Man's Blood - Keď upíri zabijú Daniela Elkinsa, John od neho dostane list, v ktorom tvrdí, že mal Colt. Winchesterovci ho získajú od upírov a John zabije upíra Luthera.
1x21 Salvation - John odovzdá falošný Colt Meg a Sam sa medzitým s pravým Coltom pokúsi zabiť Azazela, ale minie.
1x22 Devil's Trap - Azazel posadne Johna a prosí Sama, aby ho zastrelil. On to však nedokáže a strelí Johna do nohy, a tak dovolí Azazelovi ujsť.
2x01 In My Time of Dying - John vymení Colt spolu so svojou dušou za Deanov život.
2x22 All Hell Breaks Loose: Part Two - Azazel dá Colt Jakeovi, aby ním otvoril pekelnú bránu. Sam Jakea zabije a Dean vyberie Colt z dverí a zabije ním Azazela.
3x03 Bad Day at Black Rock - Bobby pracuje na Colte.
3x04 Sin City - Bobby sa snaží zistiť, ako Colt funguje, keď sa objaví Ruby a chce mu pomôcť.
3x05 Bedtime Stories - Sam ním zabije démona z križovatky.
3x07 Fresh Blood - Dean Coltom zabije dievča, ktoré Gordon premenil na upírku.
3x09 Malleus Maleficarum - Dean sa pokúsi s Coltom zastreliť Ruby, ale zastaví ho Sam. Neskôr ním chce Sam zastreliť Tammi, ale tá guľku zastaví vo vzduchu.
3x10 Dream a Little Dream of Me - Bela Colt ukradne Samovi a Deanovi.
3x12 Jus in Bello
3x15 Time Is on My Side - Bela povie Deanovi, že Colt dala Lillith.
4x03 In the Beginning - Keď sa Dean dostane do roku 1973, Colt si "požičia" od Daniela Elkinsa a chce ním zabiť Azazela.
5x01 Sympathy for the Devil - Dean povie Bobbymu, že si myslí, že by Lucifera mali zabiť Coltom.
5x04 The End - Castiel povie Deanovi, že démoni Colt nezničili a Dean ho v roku 2014 získa, ale nepodarí sa mu vystreliť na Lucifera.
5x09 The Real Ghostbusters - Becky povie Samovi, že v Chuckovej knihe nedala Bela Colt Lillith, ale Crowleymu.
5x10 Abandon All Hope... - Crowley dá Colt Winchesterovcom, aby zabili Lucifera a Dean ho zblízka trafí do hlavy. Najskôr padne ako mŕtvy, ale zase vstane, rana na čele sa mu zacelí a Deanovi Colt vypadne, keď ho Lucifer odhodí. Samovi potom vysvetlí, že je jednou z piatich bytostí, ktoré Colt nemôže zabiť.
6x18 Frontierland - Z denníka Samuela Colta Sam a Dean zistia, že ním v roku 1861 zabil fénixa a keďže na boj s Eve potrebujú jeho popol, vydajú sa na cestu časom. Tam im ho nedobrovoľne dá a Dean ním zabije fénixa, ale tesne predtým, ako sú transportovaní naspäť mu vypadne.
Angel Sword

Táto zbraň môže zabiť anjelov, archanjelov, démonov aj pekelných psov. Aj keď Uriel v štvrtej sérii povedal, že anjela môže zabiť len ďalší anjel, jeho samotného anjelskou zbraňou zabil Dean. Anjelsku zbraň teda efektívne používajú na zabíjanie anjeli, démoni aj ľudia. Vyzerá trochu ako dlhá dýka alebo kratší meč a nevieme, ako táto zbraň vzniká.

GLOCK 9mm, neskôr GLOCK 17:

Objavil sa na promo fotkách k prvej sérii a neskôr aj v epizóde 3x12 - Just In Bello u FBI Agenta Hendriksona. Glock 22 je väčšinou používaná zbraň agentov FBI.

COLT 1911 A1 .45 kaliber, 7-nábojový zásobník:

Deanova najobľúbenešia zbraň (najčastejšie nosená), poloautomatický Colt z roku 1911. (s polo-automatom je možné naplniť zásobník + jeden náboj v hlavni). Tento model má slonovinovú rukoväť a dekoratívne vyrezávanie hlavne, čo je síce pre Deana trochu netypické, zdôrazňuje to však jeho zmysel pre detaily. Z histórie tejto zbrane – bola využívaná u vojakov a policajtov takmer sto rokov a stále je rovnako spoľahlivá.

TAURUS Model 92 9mm, štandardný 10-nábojový zásobník:

Občas ju síce používal Dean, no v druhej sérii ju najčastejšie nosí Sam. Táto lesklá oceľová kráska s perleťovou rukoväťou (pravdepodobne znova Deanov výber) má veľmi blízko k Berette – Model 92, Taurus má však o niečo tvrdší spúšťač. Taurus je ďalšou často využívanou zbraňou u policajtov a vojakov (US Army) po celom svete.

Ostatné strelné zbrane:

COLT REVOLVER, SMITH & WESSON Model 4006, DESERT EAGLE, WINCHESTER Model 1897, WINCHESTER CARBINE

Rubyin nôž:

Bezpodmienečne nemôžeme vynechať najznámejší nôž v seriáli – Rubyin nôž – zaberá dôležité miesto po boku Coltu ako zbraň, ktorá dokáže zabiť démona. Po prvýkrát sa s ním objavila Ruby v dieli 3x01 - Magnificent Seven a aj keď sa televízna stanica rozhodla zbaviť predstaviteľky Ruby na konci 3.série, nôž si s radosťou ponechali. V sérii sa objavuje viackrát ako mučiaca pomôcka.

Samov skvelý zakrivený nôž :

Objavuje sa na promo fotách k prvej sérii a taktiež sa mihne v dieli 1x01 - Pilot. Je veľmi nepraktický – navrhnutý je skôr na krájanie, ako na bodanie – vyzerá však skvelo. Je taktiež známy ako „Klaw of Dead“, prípadne ako „Alien Claw“.

Ostatné nože:

Dean ako mladý skaut má vždy po ruke vreckový nôž – napríklad v dieli 1x06 - Skin, kde skúmal kožu meňavca. A aby sa uistil, že sa v noci poriadne vyspí, drží pod vankúšom svoj 10-palcový lovecký nôž Bowie. V dieli 2x06 – No Exit sa objavuje nôž Jo, ktorý patril jej otcovi. Je vyrobený z čistej ocele a nachádza sa na ňom vyrytý pentagram.

copyright (c) www.supernatural.cinemaview.sk | Mozilla Firefox, Opera | 1280x800 + | TOPlist