Lovecká výbava


Rock Salt:
(Kamenná soľ): Môžeme ju poznať z vedeckého hľadiska ako Halit. Je to minerál zložený z chloridu sodného (NaCl). Minerál, ktorý sa na Slovensku ťaží v podobe soľanky, nasýteného slaného roztoku. Môže sa farebne líšiť od svetlej po tmavo modrú a ružovú. V loveckom svete sa dáva najčastejšie do nábojov zbraní. Náboje dokážu démonov a duchov iba spomaliť, nie zastaviť.

Salt:
(Kuchynská soľ)): Je dôležitá minerálna látka ľudskej a zvieracej potravy. Používa sa aj ako korenie a ako technická surovina v chemickom priemysle a ekonomike. V loveckom svete ju bratia využívajú ako bariéru. Najčastejšie sa dáva pod okná a dvere, aby sa zlo nemohlo dosťat dnu.

Holy Water:
(Svätená voda): Najčastejšie sa s ňou ľudia stretávajú pri vstupe do kostola. Zo starých legiend vieme, že slúžila ako zbraň proti uprítom a démonom. Bratia ju používajú na paralyzovanie démonov. Tá síce na démona účinkuje, ale zároveň mu dodáva viac sily. Sam a Dean ju použili na "Rímsky rituál" - vyhánanie démona z tela. Celý rituál sme mohli vidieť v 01x04.

Chalk:
(Krieda): Každý sa s ňou určite stretol, a to buď v škole alebo pri kreslení na chodník. Je to vlastne vápencová tyčinka, z ktorej sa po rozdrvení stáva sypký biely prášok. Väčšinou býva krieda biela, ale taktiež už existujú rôzne farebné druhy. Lovcom stačí obyčajne biela krieda, ktorou kreslia rôzne ochrané magické znaky, ako napríklad diablovu pascu. Stačí, ak sa niekde nakreslí a démon sa tam nemôže dostať. Presne to využil Sam v 01x22.
copyright (c) www.supernatural.cinemaview.sk | Mozilla Firefox, Opera | 1280x800 + | TOPlist