Supernatural.CinemaView.sk | Hrozba z temnoty | Lovci duchů

BugsBugs (Chrobáky): Roje chrobákov boli odjakživa spájané s nadprirodzenom. Jedna taká príhoda sa napríklad spája s muchami, ktoré obklopovali okná v Amityville počas celých 28 dní hororu. V Biblii roj kobyliek patrí medzi ôsmu najhoršiu pohromu v histórii Egypta. V Knihe odhalenia zobrazujú kobylky, chvosty škorpiónov a ľudské tváre päťmesačné utrpenie neveriacich za zvuku pätnástej trúbky. Najstrašidelnejšie však je, že na základe Platónovho diela "Phaedrus", boli kobylky raz ľuďmi.

Kmeň Euchee: Okolo roku 1700 sa indiánsky kmeň Euchee presťahoval do Walton County a žil v okolí zátoky Bruce a Choctawhatchee. Čoskoro na územie prišli škótski osadníci a s kmeňom Euchee sa spriatelili. Významný vodca kmeňa Timpoochee Kinnard bol dobrým priateľom s plukovníkom Neillom Mckinnonom, jedným zo škótskych osadníkov. O niečo neskôr nastal obrovský prílev osadníkov, ktorí narušili pokojné spolužitie kraja. Noví osadníci nerešpektovali spôsob života kmeňa Euchee, osadu vypálili a ulovili jeleňa. Kinnard, ktorý bol už z celého konfliktu utrápený, sa rozhodol svoj ľud presťahovať čo najďalej od "zlých a márnotratných ľudí". Doposiaľ však neexistuje žiadny záznam o tom, čo sa im stalo, ale hovorí sa, že sa usídlili v Everglades.

Psychické spojenie so zvieratami: Určitý druh psychického spojenia medzi zvieratami a ľuďmi je možný. Spojenie je založené na frekvencii, psychickom prepojení so zvieraťom. Zvieratá sa s nami často pokúšajú spojiť rovnakým spôsobom, ako to robia medzi sebou. Už odpradávna boli zvieratá súčasťou nášho života, predovšetkým mačky a vtáky v prastarých civilizáciách.

Telepatia: Telepatia je vrodená schopnosť ľudí a ostatných tvorov, založená na výmene informácií z jednej mysle do druhej bez hovorovej reči alebo reči tela. Je často krát spájaná s jasnovidectvom a empatiou, a bezpochyby patrí medzi tie paranormálne javy, o ktoré je najväčší záujem.

Živly: Podľa mystiky a mytológie sú živlami tvory (zvyčajne duch) sústreďujúce sa vo vzduchu, zemi, ohni a vo vode. Živly medzi sebou navzájom udržujú rovnováhu: voda uhasí oheň, oheň vyvarí vodu, zem obsahuje vzduch, vzduch narušuje zem. Duchovia vody sú prezývaní "underlings", duchovia zeme "gnomes", duchovia vzduchu "sylphs "a ohňa "salamanders".Film s podobnou tematikou

Diablova žatva (The Reaping)Horor / Thriller
USA, 2007, 96 min
Premiéra v USA: 5. apríl 2007
Trailer: pozrieť

Popis: Kresťanská misionárka Katherine Winter (Hilary Swank) sa vzdala svojej viery potom, ako bola svedkom tragickej smrti jej manžela a dcéry v Sudáne. Ako uznávaná profesorka je povolaná do malého mestečka, v ktorom sú ľudia presvedčení, že ich Boh trestá starozákonnými ranami a za všetko vinia malé dievčatko, ktoré našlo pri rieke telo mŕtveho brata. Od tohto momentu sa rieka sfarbila do červena, v jej okolí zomierajú žaby, dobytok útočí na ľudí a ľudí ohrozuje obrovský roj hmyzu, predovšetkým kobyliek. Katherine tak musí nájsť svoju stratenú vieru, aby rozoznala dobro od zla a mohla sa mu postaviť.
copyright (c) www.supernatural.cinemaview.sk | Mozilla Firefox, Opera | 1280x800 + | TOPlist