Hook ManThe Hook Man (Muž s hákom): Každá legenda má svoj zdroj, miesto, kde to všetko začalo. V tomto prípade možno hovoriť o mieste, kde sa schádzajú zaľúbenci. Je to miesto, kde by ste najmenej očakávali, že sa objaví neznámy chlapík s hákom a zabije vášho chlapca. I keď v súčasnosti človek nikdy nevie a tak by sme si mali pre istotu vziať k srdcu, niekedy až nezmyselné výmysly teenagerov.

The Hook (Hák): Legenda o háku vznikla okolo roku 1950. Exituje množstvo verzií, ale základný príbeh je rovnaký. Všetko sa to začalo, keď sa mladý, nič netušiaci chlapec vybral so svojou priateľkou do "uličky zaľúbencov". Obaja v tom čase započuli z rádia reportáž o vrahovi, ktorému sa podarilo utiecť z neďalekého blázinca. V reportáži sa spomínalo, že má muž namiesto pravej ruky hák a že je veľmi nebezpečný. Dievča začalo panikáriť, pretože započulo okolo auta divné zvuky podobné škrabaniu. Chlapcovi však zvuky neprekážali a chcel sa aj naďalej venovať dievčine. Ona sa však bránila a tak ju chlapec odviezol domov. Počas vystupovania z auta si dievča všimlo na streche zakrvavený hák a začalo kričať. Očividne sa vrah pokúšal do auta prerezať cez strechu, keďže však dvojica včas odišla jeho úmysel mu zmarila.

Legenda o mŕtvom chlapcovi: Táto legenda je často spájaná s tou predchádzajúcou. Práve touto legendou sa tvorcovia seriálu inšpirovali pri tvorbe epizódy. Chlapec sa so svojou priateľkou vybral do "uličky zaľúbencov". Zrazu obaja započuli divné zvuky vychádzajúce zvonka. Chlapec povedal dievčine, že sa ide pozrieť odkiaľ zvuky prichádzajú a ona nech počká v aute. Keď v aute sedela len ona, započula zvuky škrabania prichádzajúce zo strechy auta. Niektoré verzie tejto legendy hovoria o tom, že dievčina aj napriek tomu zostala v aute, iné zasa, že vystúpila, pretože chcela vedieť, čo zvuky spôsobuje. Keď sa napokon obzrela a zbadala, čo sa stalo jej priateľovi, vlasy jej zbeleli od hrôzy. V americkej verzii videla dievčina chlapca visieť na lane dole hlavou nad autom, v európskej videla ako vrah drží v ruke jeho odťatú hlavu a v druhej ruke má zakrvavenú sekeru. Uvádza sa, že legenda vznikla v roku 1964 rozprávaním tohto príbehu jedným prvákom na Univerzite v Kansase.
copyright (c) www.supernatural.cinemaview.sk | Mozilla Firefox, Opera | 1280x800 + | TOPlist