The Woman In White
(Dáma v bielom)"Dáma v bielom" - Táto legenda sa traduje už mnoho rokov a ľudia ju poznajú v rôznych variantoch. Asi najznámejší je mexický príbeh o La Llorona - nariekajúcej žene.

Príbeh odohrávajúci sa veľmi dávno, hovorí o mladej indiánskej princeznej Dona Lusia de Loveros, ktorá sa zaľúbila do šarmantného Mexičana Dona Nuna de Montesclaros. Princezná ho milovala natoľko, že mu splodila dve deti, no Montesclaros sa s ňou aj napriek tomu nechcel oženiť. Následne ju opustil a vzal si inú ženu. Dona Luisa v návale šialeného hnevu svoje dve deti dobodala. O niečo neskôr ju úrady našli potulovať sa pri ceste. Strašne nariekala a jej šaty boli zašpinené od krvi. Bola obvinená z vraždy a následne poslaná na šibenicu. Od vtedy sa hovorí, že sa jej duch v zakrvavených šatách potuluje po krajine a narieka za zavraždenými deťmi. Pokiaľ narazí na nejaké dieťa, unesie ho a už ho nikdy, nikto neuvidí.Film s podobnou tematikou

Smrť prichádza v bielom (Dead End)Horor / Mysteriózny / Thriller / Komédia
Francúzsko / USA, 2003, 85 min
Premiéra v USA: 9. november 2004
Trailer: pozrieť

Popis: Pre Franka Harringtona sú Vianoce dôležitým dňom v roku. Už dvadsať rokov ich oslavuje rovnakým spôsobom. Presne na Štedrý deň sa Frank, ktorý putuje aj s rodinou, rozhodne skrátiť si cestu, ktorou tradične cestuje už dvadsať rokov. Netuší však, že to bola najväčšia chyba v jeho živote. Záhadná žena v bielom, ktorá za sebou zanecháva len smrť. Hrôzostrašné čierne auto s neviditeľným šoférom, ktoré odváža svoje obete priamo do temnej noci...nočná mora sa práve začína a pokojné vianočné sviatky sa menia na peklo. "A ja som si myslel, že Vianoce minulý rok boli hrozné."

copyright (c) www.supernatural.cinemaview.sk | Mozilla Firefox, Opera | 1280x800 + | TOPlist