Elektronická výbava


EMF Meter:
Electromagnetic Field Meter (elektromagnetický merač pola) sa používa pri zisťovaní zmien v elektromagnetickom poli. Dá sa s ním zistiť, či sa duch nachádza alebo nachádzal na určitom mieste. Čím je paranormálna aktivita vyššia, tým sa zvyšuje aj frekvencia na EMF metri. Bratia ho používajú len v určitých situáciách. Merač sme mohli vidieť v dieloch 01x04, 01x09, 01x17,02x02 a 02x06.

Infrared Thermal Scanner:
(Infračervený tepelný skener) - Dean sa s týmto skenerom pokúšal nájsť teplé alebo studené miesta, ktoré mohol zanechať duch. Duchovia a démoni zanechávajú po sebe určitú teplotu, ktorú dokáže zachytiť práve tento tepelný skener.

Notebook:
Notebook, ktorý chalani používali bol Dell. Nie je celkom jasné komu patril, no pravdepodobne Samovi, ktorý ho využíval počas štúdií na vysokej škole. Avšak Dean na začiatku prvej série povedal, že počítač obsahuje program Goldwawe, ktorý dokáže editovať zvuk. Takže aj Dean musel mať ku notebooku prístup. Notebook bol pripojený na internet, čo samozrejme bratia využívali na hľadanie nových informácii. Notebook bol zničený pri autonehode v dieli 01x22 a jeho "pozostatky" sme mohli vidieť v 02x01. Dá sa predpokladať, že si bratia zaobstarali nový notebook, ktorý sa objavil pri vyšetrovaní prípadu v dieli 02x06 a pravdepodobne aj v dieli 02x07.

Telefóny:
Deanov mobil bol Motorola i850. Jeho telefóne číslo bolo 866-907-3235. Jeho telefónny zoznam obsahoval zopár čísiel vrátane Sama a otca Johna. Nedá sa vylúčiť, že bol mobil poškodený počas nehody v dieli 01x22, pretože v druhej sérii môžeme jasne vidieť, že Dean používa nový mobil, ktorého značka sa zatiaľ nedá určiť.

Sam vlastní Palm Treo 650. Mobil má fotoaparát, ktorým Sam fotil v dieli 01x17 symboly na stene. Taktiež môže posielať alebo primať emaily. Jeho email je lawboy@stanford.edu (meno domény nie je 100%, ale pravdepodobné).

Video Kamera:
Niekedy dokáže kamera zachytiť to, čo ľudské oko nevidí. Napríklad ako v prípade bratov, ktorí pomocou nočného videnia na kamere, našli zaschnutú krv vytekajúcu spoza zrkadla. Pomocou nočného videnia dokážu zachytiť akúkoľvek spektrálnu aktivitu.

UV lampa:
Verifikačné zariadenie, ktoré kontroluje pravosť bankového papiera na základe odrazu ultrafialového svetla a fluorescenčných znakov. UV lampou sa dajú kontrolovať nielen bankovky, ale aj iné ceniny, napr. šeky, kreditné karty, cestovné lístky, vstupenky, osobné doklady a pod. Lampa má jednu 4W UV trubicu so svietidlom, ktoré je veľmi praktické na každodenné využitie vo všednom živote. UV lampa má batériové napájanie a je vhodná i na externé pracovisko a na prenášanie. Sam UV lampu použil v dieli 01x05 a len vďaka nej objavil meno "Gary Bryman" nachádzajúce sa na druhej strane zrkadla.
copyright (c) www.supernatural.cinemaview.sk | Mozilla Firefox, Opera | 1280x800 + | TOPlist